خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1399/9/30 - ساعت: 9:19

معاون استاندارقم گفت:

سند فرهنگی اجتماعی قم در راستای دغدغه های رهبری پیگیری می شود

سند فرهنگی اجتماعی قم در راستای دغدغه های رهبری پیگیری می شود

سند فرهنگی اجتماعی قم با 5 برنامه عملیاتی در راستای فرامین مقام معظم رهبری خبر داد

امروز پس از نشست کارگروه تخصصی اجتماعی فرهنگی، سلامت زنان و خانواده استانداری در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به ضرورت هم افزایی بین دستگاه های مختلف استان برای پیشگیری و مقابله با بیماری های خاص اظهر کرد: استان قم در حال حاضر و در این موضوع از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

وی سپس به موضوع آبیاری برخی مزارع با فاضلاب توجه داد و تصریح کرد: این موضوع در نشست امروز کارگروه مورد توجه قرار گرفت و مقرّر شد در کارگروهی و در یک بازه زمانی مشخص به نتیجه نهایی که همان عدم آبیاری مزارع با فاضلاب است برسد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم اضافه کرد: هر یک از دستگاه های مسؤول در این موضوع باید به تکالیف قانونی خود عمل کنند و البته رسانه های مختلف هم باید پیگیری های لازم را برای تحقق این امر داشته باشند.

وی در ادامه به موضوع سند فرهنگی اجتماعی قم اشاره کرد و بیان داشت: از سال گذشته و در راستای فرامین مقام معظم رهبری پیرامون وضعیت فرهنگی قم، سندی توسط فرهیختگان و نخبگان حوزوی و دانشگاهی با 5 برنامه عملیاتی تدوین شد و به تصویب رسید که این سند در حال پیگیری است.

سلیمان پور با بیان این که تکالیف هر یک از دستگاه ها در این سند استخراج و به تفکیک ابلاغ شده است افزود: ما در شش ماهه دوم سال جاری در حال جمع بندی گزارش عملکردها در این موضوع هستیم، ضمن آن که این سند تا سال آینده دنبال می شود و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور هم توجه ویژه ای به این سند داشته و برای سال 1400، حدود 40 میلیارد تومان اعتبار برای آن در نظر گرفته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم هدف عمده از اجرای این سند را نگاه علمی و برنامه ای به حوزه آسیب های اجتماعی با هدف کاهش این آسیب ها به صورت مرحله به مرحله دانست و گفت: نقاط قوت و ضعف دستیابی به اهداف این سند در نشست های کارگروه تخصصی پیگیری و دنبال می شود.

 

شناسه خبر: 22472      تعداد بازدید: 72

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    سفر معاون محترم رئیس جمهور به استان سفر معاون محترم رئیس جمهور به استان روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99
یادداشت ها