خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1399/9/22 - ساعت: 8:13

معاون استاندارقم گفت:

موانع پرداخت تسهیلات بانکی به صادرکنندگان قم برطرف شد

موانع پرداخت تسهیلات بانکی به صادرکنندگان قم برطرف شد

پرداخت تسهیلات رونق صادرات به صادرکنندگان قمی و رفع موانع بانکی در این زمینه خبر داد

در حاشیه جلسه کارگروه توسعه صادرات استان در جمع خبرنگاران، با اشاره به لزوم هم‌افزایی و تلاش برای رفع موانع صادرات اظهار داشت: مانعی برای دریافت تسهیلات توسط صادرکنندگان ایجاد شده بود که این موضوع لغو شده است و بانک‌ها می‌توانند تسهیلات لازم را پرداخت کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم با تأکید براینکه صادرات پیشران حوزه اقتصاد است، تصریح کرد: وضعیت صادرات در سال 99 بیشتر از نظر ارزشی مدنظر بود که تاکنون از مبدأ تولید یعنی متعلق به قم، چه از استان قم یا سایر استان‌ها 120میلیون دلار بوده است؛ اما صادرات خاص گمرک استان 80میلیون دلار بود که باید این فاصله موشکافانه بررسی شود.

وی با بیان اینکه اگر در فرایند صادرات مشکلی وجود دارد باید در اسرع‌وقت رفع شود، ادامه داد: شایسته نیست صادرات استان از استان دیگر یا مبدأ دیگری خارج شود.

غضنفری با اشاره به اینکه وضعیت بخش‌ها و اینکه کدام بخش اقتصادی به تعهدات خود عمل نکرده است باید بررسی و برای رفع مشکلات تلاش شود، افزود: در شرایط کرونایی در صادرات با مشکل مواجه بودیم؛ اما باید در حد توان این فاصله با سال گذشته کم شود.

به گفته معاون استاندار قم، برخی محصولات مثل فرش، کفش و سوهان قم خاص است؛ اما هنوز آمار کشوری اعلام نشده که رتبه قم مشخص شو

 

شناسه خبر: 22443      تعداد بازدید: 107

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    سفر معاون محترم رئیس جمهور به استان سفر معاون محترم رئیس جمهور به استان روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99
یادداشت ها