خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1399/9/22 - ساعت: 7:50

مهندس اوروجي گفت :

کنترل اجتماعی دارای قدرت زیادی در فراگیری استفاده از ماسک دارد

کنترل اجتماعی دارای قدرت زیادی در فراگیری استفاده از ماسک دارد

کنترل اجتماعی دارای قدرت زیادی در فراگیری استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد

محدودیت‌های فعلی نیز با توجه به رعایت مردم نسبت به قبل کمتر شده است اما جامعه نباید به سمت عادی انگاری برود.

وی بیان کرد: زدن ماسک باید اجباری شود و به سطح صد درصد در جامعه برسد، در طرح قبلی مراکز آموزشی درصد بالایی درعایت پروتکل‌ها داشتند و اصناف تا حدی زیادی همراهی کردند.

مدیرکل مدیریت بحران قم عنوان کرد: کنترل اجتماعی دارای قدرت زیادی در فراگیری استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارد و درواقع باید به یک مطالبه بزرگ تبدیل شود.

فاصله اجتماعی در کنار ماسک زدن مورد توجه باشد

وی گفت: فاصله اجتماعی در کنار ماسک زدن نیز اهمیت دارد همچنین پرهیز از تجمعات امری ضروری است و باید از افراد تأثیرگذار در جلوگیری از تجمعات استفاده کنیم.

اروجی افزود: قرنطینه نشدن بیماران یکی از دغدغه‌های مهم است و افرادی که کرونای آن‌ها مثبت است باید قرنطینه شوند و در ادارات و سازمان‌ها نیز نباید این افراد سرکار حضور یابند.

وی تصریح کرد: افرادی که به بیمارستان می‌روند نباید به محیط‌های های دیگری بروند چراکه احتمال انتقال ویروس وجود دارد، از طرفی حضور مردم در بازار خرید و خیابان‌ها در این شرایط منطقی نیست.

مدیرکل مدیریت بحران قم عنوان کرد: توصیه‌ها باید تکرار شود و آموزش با تکرار نهادینه می‌شود و رسانه نقش کلیدی در آموزش و فرهنگ‌سازی دارد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر شرایط محدودیت‌ها بهتر شده است اما هر چه بیشتر رعایت کنیم محدودیت‌ها نیز کمتر می‌شود، متأسفانه گاهی تجمع در دفاتر پیشخوان وادارات دیده می‌شود که پذیرفته نیست.

مدیر گروه آموزش و ارتقاء سلامت مرکز بهداشت قم دراین‌باره بیان کرد: اجرای محدودیت‌های دوهفته‌ای اهمیت زیادی در تغییر سبک و رفتار داشت و باید این امر تداوم داشته باشد.

محمدتقی سلطانی افزود: در طول شبانه‌روز گذشته در قم ده نفر از افرادی که آزمایش کرونای آن‌ها مثبت بود جان خود را ازدست‌داده‌اند و 40 نفر با تشخیص وضعیت مثبت بستری شدند.

وی تصریح کرد: همچنین در این مدت 30 نفر از افراد بستری به دلیل بهبود وضعیت از بیمارستان مرخص شدند و هم‌اکنون 301 نفر نیز بستری هستند

 

شناسه خبر: 22438      تعداد بازدید: 93

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    سفر معاون محترم رئیس جمهور به استان سفر معاون محترم رئیس جمهور به استان روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99
یادداشت ها