خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1399/9/10 - ساعت: 12:37

فرماندارقم گفت :

طرح محله محور مبارزه با کرونا در قم آغاز شد

طرح محله محور مبارزه با کرونا در قم آغاز شد

فرماندار قم از آغاز اجرای طرح محله محور مبارزه باکرونا با نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

با اشاره به اهداف طرح طرح محله محور مبارزه با کرونا مزین به نامه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: در این طرح، مبارزه با ویروس کووید 19 خانواده محور و محله محور با همکاری مرکز بهداشت و بسیج استان در دستور کار است.

فرماندار قم با تاکید براینکه مرکز بهداشت استان از ابتدای شیوع بیماری مشغول فعالیت بوده و همه تلاش خود را برای مهار این بیماری به کار گرفته است تصریح کرد: در کنار مرکز بهداشت، در 9 ماه گذشته از خدمات بسیج و نیروهای مسلح بهره‌مند بوده‌ایم در این طرح در کنار مرکز بهداشت برای سلامت مردم نیز همراه می‌شوند.

رئیس قرارگاه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با اشاره به 7 راهبرد طرح محله محور مبارزه با کرونا تصریح کرد: تشدید نظارت، تست گسترده و بیماریابی هدفمند، بیماریابی فعال، آموزش واطلاع‌رسانی توام با فرهنگ سازی، حفاظت از گروه‌های آسیب پذیر، تعیین و اعلام هوشمند محدودیت‌ها و تقویت فرایند درمان سرپایی و کاهش بستری 7 راهبردی است که در قالب 4 کمیته حمایت و قرنطینه، آموزش همگانی، رهگیری و حمایت، پایش و نظارت و کمیته های عملیاتی در قالب 3 تیم مراقبتی، حمایتی و نظارتی دنبال می‌شود.

وی ادامه داد: در طول هفته گذشته پس از تشکیل جلسات بین مرکز بهداشت، سپاه استان، هلال احمر و شهرداری پس از برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده 28 مرکز بهداشت و سلامت با 28 حوزه مقاومت بسیج خواهران و برادران به میدان آمده‌اند.

 

شناسه خبر: 22395      تعداد بازدید: 124

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    سفر معاون محترم رئیس جمهور به استان سفر معاون محترم رئیس جمهور به استان روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 25-10-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روز کاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 24-09-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99 روزکاری استاندار قم- سه شنبه مورخ 23-10-99
یادداشت ها