خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سایت 
زمان انتشار: 1399/8/7 - ساعت: 17:17

استاندار قم:

برنامه های توسعه ورزش همگانی بر اساس شرائط کرونایی بروز شوند/ تصویب طرح حمایت از ورزش همگانی جانبازان و معلولین

برنامه های توسعه ورزش همگانی بر اساس شرائط کرونایی بروز شوند/ تصویب طرح حمایت از ورزش همگانی جانبازان و معلولین

استاندار قم با اشاره به شیوع کرونا طی یک سال گذشته اظهار کرد: برنامه های توسعه ورزش همگانی بایستی بر اساس شرایط کرونایی روزآمد شوند.

استاندار قم با اشاره به شیوع کرونا طی یک سال گذشته اظهار کرد: برنامه های توسعه ورزش همگانی بایستی بر اساس شرایط کرونایی روزآمد شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه شورای ورزش همگانی استان قم طی سخنانی ضمن تبریک اعیاد ماه ربیع، اظهار کرد: تشکیل جلسه شورای ورزش همگانی در این شرایط را به دلیل اهمیت سلامت مردم و نشاط اجتماعی است.

استاندار قم با اشاره به شیوع کرونا افزود: برنامه های توسعه ی ورزش در جامعه باید طبق بخش نامه ها روزآمد شده و شکل اجرای آن بر اساس مقتضیات استان تغییر کند.

سرمست راهکارهای ارائه شده از سوی ورزش و جوانان در راستای توسعه ورزش همگانی را مورد توجه قرار داد و گفت: بایستی این برنامه ها با اظهارنظرهای کارشناسی تدوین شده و سهم دستگاه های دولتی در این راستا مشخص شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر حمایت از ورزش جانبازان و معلولین استان قم خاطرنشان کرد: کلیات طرح حمایت از ورزش همگانی جانبازان و معلولین در این جلسه تصویب می شود؛ با این حال نحوه ی اجرا و عملیاتی شدن آن نیز بایستی مورد پیگیری قرار بگیرد.

سرمست مناسب سازی و آماده سازی مبلمان شهری و اماکن عمومی برای حضور معلولین را یک ضرورت و نشان دهنده توسعه یافتگی شهرها دانست و بر توجه مسئولان مربوطه به این موضوع تاکید کرد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر تغییر نگرش در رابطه با چاقی کودکان اظهار کرد: دستگاه های مسئول بایستی در سطح استانی بخشنامه های ملی در راستای کاهش اضافه وزن کودکان و نوجوانان را اجرایی کنند.

استاندار قم با اشاره به محوریت آموزش و پرورش در رابطه با بحث کنترل چاقی با توجه به جامعه هدف مشخص شده گفت: دستگاه های دیگر نیز بایستی در بحث غربالگری و کنترل چاقی ، آموزش و پرورش را حمایت کنند.

وی همچنین کاهش استفاده از قند در دستگاه های دولتی را خواستار شد و تصریح کرد: در این راستا بایستی فرهنگ سازی لازم صورت پذیرد.

استفاده از ظرفیت صدا و سیما برای توسعه ورزش همگانی، بهره گیری از فضاهای ورزشی آموزش و پرورش و پیشگیری از اضافه وزن کودکان و نوجوانان از مصوبات این جلسه بودند.

 

شناسه خبر: 22225      تعداد بازدید: 47

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روز کاری استاندار قم- یکشنبه مورخ 09-09-99 روز کاری استاندار قم- یکشنبه مورخ 09-09-99 تشییع پیکر مطهر شهید دکتر فخری زاده تشییع پیکر مطهر شهید دکتر فخری زاده آئین آغاز اجراي طرح محله مبارزه با کرونا مزین به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی آئین آغاز اجراي طرح محله مبارزه با کرونا مزین به نام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی روز کاری استاندار قم- شنبه مورخ 08-09-99 روز کاری استاندار قم- شنبه مورخ 08-09-99
یادداشت ها