خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1402/3/2 - ساعت: 22:27

استاندار قم مطرح کرد؛

صاحبان صنعت برای تامین آب مورد نیازشان از پساب استفاده کنند/ به‌دنبال بهره‌برداری از حق‌آبه استان قم از رودخانه قره‌چای هستیم

صاحبان صنعت برای تامین آب مورد نیازشان از پساب استفاده کنند/ به‌دنبال بهره‌برداری از حق‌آبه استان قم از رودخانه قره‌چای هستیم

استاندار قم با بیان اینکه برای حل مشکلات در حوزه کمبود آب نیازمند همکاری مجموعه‌ها و دستگاه‌ها هستیم،گفت: در این راستا صاحبان صنعت مطابق تعهداتشان باید برای تامین آب مورد نیاز از پساب استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سیدمحمدتقی شاهچراغی امروز درحاشیه بازدید از شرکت آب منطقه‌ای استان قم در گفت‌وگویی خبری اظهار کرد: یکی از موضوعاتی اصلی استان قم در کشور بحث آب است‌ که بنابه‌دلایل خشکسالی‌های مکرر، استفاده بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی و استفاده‌های غیر ضرور و عدم استفاده صحیح از پساب منجر به این شد که امروز بازدیدی از شرکت آب منطقه‌ای داشته باشیم.

وی افزود: به‌طور کلی درحال حاضر وضعیت خوبی در موضوع آب نداریم و این چالش طلب می‌کند تا همه دستگاه‌ها و مجموعه‌ها همکاری لازم با یکدیگر را داشته باشند، از مردم عزیز در بخش کشاورزی، صنعت و... نیز می‌خواهیم با استفاده بهینه از آب و فرهنگ‌سازی آن به حل مشکل کمک کنند.

استاندار قم تصریح کرد: در این بازدید ایده‌ها و پیشنهادات خوبی مانند استفاده‌های بهتر از سرشاخه‌های دز مطرح شد، تا به امروز گروه‌های کارشناسی در استان جلسات مختلفی در سطح کشور و وزارت نیرو برگزار کرده‌اند.

وی در ادامه ابراز کرد: در سطح استان نیازمند انجام برخی اقدامات هستیم که به صورت جدی دستگاه‌های مربوطه باید پیگیر آن باشند، برای مثال هوشمندسازی کنترهای آب کشاورزی، اصلاح استفاده نادرست از آب شرب در بخش‌های غیر شرب مانند آبیاری فضای سبز باید هرچه سریعتر انجام شود تا از این نعمت بزرگ الهی به درستی استفاده شود.

شاهچراغی خاطرنشان کرد: یکی از حق‌آبه‌هایی که از گذشته اسناد آن موجود است استفاده حق‌آبه کشاورزی و زیست محیطی مربوط به رودخانه قره‌چای است. باتوجه به اینکه ما طی این سالها با کاهش بارش نزولات آسمانی رو‌به‌رو بوده‌ایم برای این رودخانه سدی ساخته شده است.

استاندار قم افزود: با پیگیری‌هایی که در وزارت نیرو داشتیم و با جدیت دنبال آن هستیم قرار است تا حداقل استفاده را از حق‌آبه‌ خودمان در رودخانه قره‌چای بهره ببریم.

وی در پایان گفت: مجموعه‌های مربوطه باید استفاده از پس‌آب را جدی بگیرند، برای‌مثال وجود فضای سبز در سطح استان واجب است اما می‌توان آب مورد نیاز آن را از پساب تامین کرد و یا صاحبان صنعت باتوجه به تعهداتشان باید از‌ پساب استفاده نمایند، در راستای تولید پساب با بخش‌های خصوصی رایزنی‌ها و توافقات خوبی داشته‌ایم که به زودی خبر نهایی را به مردم عزیز خواهیم داد.

شناسه خبر: 27179      تعداد بازدید: 723

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهان مراسم تشییع پیکر رئیس جمهور شهید و همراهان پیام استاندار قم به مناسبت شهادت رئیس جمهور و همراهان ایشان پیام استاندار قم به مناسبت شهادت رئیس جمهور و همراهان ایشان شورای تامین مسکن استان به ریاست استاندار قم شورای تامین مسکن استان به ریاست استاندار قم جلسه ساماندهی امور جوانان استان با موضوع اوقات فراغت به ریاست معاونت اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری جلسه ساماندهی امور جوانان استان با موضوع اوقات فراغت به ریاست معاونت اجتماعی، فرهنگی و زیارت استانداری
یادداشت ها