خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/1/30 - ساعت: 15:45

معاون استاندار قم:

گردشگری قم متحمل خسارت شدیدی از بحران کرونا شد

گردشگری قم متحمل خسارت شدیدی از بحران کرونا شد

قم-ایرنا- معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم آسیب‌های کرونا به جذب ترویست و زائر را مورد توجه قرار داد و گفت: بخش گردشگری قم پس از شیوع ویروس کووید ۱۹ با خسارت بسیار بالایی روبه رو شده و بخش خصوصی دچار آسیب جدی شده است.

یونس عالی پور روز دوشنبه در تشریح دستاوردهای یک ساله گذشته معاونت هماهنگی امور زائرین استانداری قم، با اشاره به پیش شرط های توسعه گردشگری در قم، افزود: برای رشد شاخص های اقتصادی بخش گردشگری قم طرح ایجاد زائرسراهای جمعی، مراکز اقامتی و رفاهی مطلوب، ایجاد مرکز استقبال از زائران عراقی و بهره گیری از ظرفیت بقاع متبرک در دستور کار قرار گرفته است.

وی عنوان کرد: سالانه قم میزبان ۲۵ میلیون زائر ایرانی و خارجی بود که سال گذشته بدلیل شیوع کرونا این استان از میزبانی از این میزان زائر و گردشگر محروم شد.

معاون استاندار قم گفت: همزمان با شیوع کرونا، ۹۲ موکب اربعینی و تعداد بیشماری از هیات های مذهبی در مسیر مبارزه با کرونا و کمک های مومنانه ورود پیدا کردند.

عالی پور تاکید کرد: صرفا آمار محدود و اندکی از کمک های موکب ها و هیات مذهبی منتشر شده و حجم زیادی از این کمک ها به طرق دیگر در اختیار افراد نیازمند قرار گرفته و رسانه ای نشده است.

به گفته وی، با شیوع کرونا شاهد تغییر رویکرد در معاونت هماهنگی امور زائرین استانداری قم بودیم و به همین مناسبت هیات های مذهبی در ایام ماه محرم و صفر در فضاهای روباز برگزار شد و نیمه شعبان امسال نیز با یک وضعیت محدود و مختصر انجام پذیرفت.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم افزود: پس از جولان کرونا در قم، فعالیت های فرهنگی بصورت کامل تعطیل نشد بلکه با تغییر رویکرد در اختیار مصوبات ستاد استانی مبارزه با کرونا قرار گرفته است.

عالی پور ادامه داد: به دلیل موقعیت مواصلاتی استان قم، نظارت بر مجتمع ها و نمازخانه های بین راهی در طول سال گذشته تداوم داشت و متوقف نشد.

وی یادآور شد: در رابطه با رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت های روزانه از حرم مطهر حضرت معصومه(س)، مسجد مقدس جمکران و سایر مراکز فرهنگی در حال انجام است.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: برای استقرار دائمی و ثابت موکب های اربعینی قم در شهر مهران و خدمات رسانی به زائران پیاده روی اربعین یک قطعه زمین مورد نیاز خریداری شده و در اختیار مجموعه مدیریت استان قرار گرفته است.

عالی پور در پایان اظهار داشت: ۱۹ مناسبت ملی و مذهبی شاخص در طول سال به صورت متمرکز و ویژه در سطح این استان برگزار می شود.

قم از روز هجدهم فروردین‌ماه در نقشه رنگ بندی کرونایی کشور به حالت قرمز درآمده است و دست اندرکاران به احتمال افزایش موارد ابتلا و فوتی در صورت توجه نکردن کافی شهروندان به محدودیت ها، پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی ابراز نگرانی می‌کنند.

شناسه خبر: 22990      تعداد بازدید: 111

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روزکاری استاندار قم- شنبه مورخ 18-02-1400 روزکاری استاندار قم- شنبه مورخ 18-02-1400 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 16-02-1400 روزکاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 16-02-1400 روزکاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 15-02-1400 روزکاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 15-02-1400 روزکاری استاندار قم- شنبه مورخ 11-02-1400 روزکاری استاندار قم- شنبه مورخ 11-02-1400
یادداشت ها