خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس باما
صفحه اصلی > اخبار سایت 
زمان انتشار: 1399/5/23 - ساعت: 18:33

تاکید استاندار بر ضرورت دستیابی استان به جایگاه ویژه در بخش معدن

استاندار قم با اشاره به وجود ذخایر معدنی در استان بر ضرورت دستیابی استان به جایگاه ویژه در بخش معدن تاکید کرد

استاندار قم با اشاره به وجود ذخایر معدنی در استان بر ضرورت دستیابی استان به جایگاه ویژه در بخش معدن تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی استانداری قم دکتر بهرام سرمست استاندار قم در جلسه شورای معادن استان قم طی سخنانی با اشاره به تدوین سند توسعه استان قم در حوزه ی معادن اظهار کرد: استان قم در زمینه ی معادن در طول سالیان گذشته به جایگاه خود دست نیافته است.

  استاندار قم با بیان اینکه توسعه اقتصادی در بخش دریاچه نمک در دستور کار مسئولان استان قم است افزود: سهم استان در توسعه ی معادن و خصوصا دریاچه نمک بایستی کسب شود.
وی گفت: با وجود ذخایر سرشار معدنی، در صورتیکه استان قم بی بهره بماند مورد پذیرش نیست و بایستی این مسئله مورد پیگیری جدی مسئولان ملی و استانی قرار بگیرد.
سرمست با اشاره به طولانی شدن روند فعال سازی ظرفیت های اقتصادی دریاچه نمک و بهره برداری از این دریاجه در حوزه ی معدن و گردشگری افزود: بایستی در قرارداد و تعهدات پیمانکار اصلاحات لازم در جهت الزامات عملیاتی شدن آن انجام شود و یا اینکه فراخوان برای جذب سرمایه گذار جدید ارائه شود.

مقام عالی دولت در استان قم تصریح کرد: در شرایط بودجه ای دولت، منوط کردن بهره برداری از این دریاچه به توسعه ی زیرساخت ها موجب معطل ماندن این طرح می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود همکاری منابع طبیعی برای اکتشافات را ضروری دانست و گفت: با توجه به اینکه اکتشافات و بهره برداری دو مرحله کاما جدا محسوب می شود بایستی در این مرحله نسبت به تنظیم تفاهم نامه در خصوص مطالعات و اکتشافات تا پایان شهریور ماه اقدام شود در این صورت با توجه به برآوردهای اولیه که توسط سازمان زمین شناسی بعمل آمده است استان قم می تواند با توجه به وجود ذخائر آهن ، مس ، طلا و...چهره فلزی پیدا کند

شناسه خبر: 21889      تعداد بازدید: 167

RSS
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روز کاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 03-07-99 روز کاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 03-07-99 حضور در مراسم تجليل و تكريم يك ميليون پيشكسوت دفاع مقدس و مقاومت حضور در مراسم تجليل و تكريم يك ميليون پيشكسوت دفاع مقدس و مقاومت روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 30-06-99 روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 30-06-99 روزكاري استاندار قم- شنبه مورخ 29-06-99 روزكاري استاندار قم- شنبه مورخ 29-06-99
یادداشت ها
جستجو