خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس باما
صفحه اصلی > اخبار سایت 
زمان انتشار: 1399/5/22 - ساعت: 15:41

استاندار قم :

برگزاري مراسم عزاداري ماه محرم با رعايت پروتكل هاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي

برگزاري مراسم عزاداري ماه محرم با رعايت پروتكل هاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي

استاندار قم گفت: مراسم عزاداري ماه محرم با رعايت پروتكل هاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي برگزار خواهد شد.

استاندار قم گفت: مراسم عزاداري ماه محرم با رعايت پروتكل هاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي استانداري قم دكتر بهرام سرمست، روز چهارشنبه درچهل ونهمین جلسه ستاد مقابله با کرونای استان درسالن کرامت استانداری قم، طي سخناني خط مشي ستاد ملی مبارزه با کرونا را سياستي اعتدالي دانست و گفت:خط قرمز مسئولان كشور و استان سلامت مردم است و دراین راستا باید سیاست‌گذاری‌ها به گونه‌ای باشد که هم معیشت و عزاداری‌ها و هم سلامت مردم حفظ شود و دراین زمینه نباید دچار افراط و تفریط شد.

وی با تاكيد بر در نظر گرفتن اقدامات سلبی در كنار سیاست‌های ایجابی، ممنوعيت ارائه خدمت به افرادی که ماسک نمی‌زنند را مورد توجه قرار داد و افزود: در ادارت دولتي، در صورتيكه کارکنان مسائل بهداشتی را رعایت نکنند دچار تخلف شده اند و باید با آنها برخورد شود.

سرمست با اشاره به وضعیت خاص استان برای برگزاری عزاداری‌های ایام محرم افزود: با جلسات هماهنگي با شورای هیات مذهبی و نهادهای متولی، بخش زیادی از پیشنهادات استانی به ستاد ملی مبارزه با کرونا برای عزادرای ایام محرم منعکس گردیده است.

سرمست، با بیان اینکه مبنای تصمیم گیری ستاد استانی مبارزه با کرونا برای محدودیت فعالیت‌ها مبتنی بر نگاه کارشناسی حوزه سلامت است گفت: بايستي به واحدهای صنفی متخلف تذکر و در صورت رعایت نکردن، با آنها برخورد قانوني صورت بگيرد.

وي با بيان اينكه تذکر، جریمه، پلمپ و تعطیلی واحدهای متخلف باید به صورت پلکانی باشند، ادامه داد: وقتی یک صنف پروتکل‌های بهداشتی را رعايت مي كند، نباید برای آن صنف محدودیت ایجاد کرد.

وی با انتقاد از دوگانه انگاری معیشت و سلامت، علم و دین و همچنین عزا و شادي گفت: در کنار سلامت روحي و جسمي به دنبال حفظ معیشت مردم هستيم و درصدد هستیم تا یک مشی اعتدالی را در این زمینه پیش ببریم.

وی در بخش ديگري از سخنان خود با بیان اینکه امکان تعطیلی فعالیت‌ها و عزاداری‌ها وجود ندارد، اظهار داشت: افرادی که تست کرونای آنها مثبت اعلام می‌شود باید از تردد آنها در جامعه جلوگیری کرد.

استاندار قم با تاکید براینکه محوریت اجرای پروتکل های بهداشتی در ایام محرم به سازمان تبلیغات اسلامی واگذار شده‌است، گفت: محور برنامه ریزی ها در ایام محرم، انجام عزاداری در عین رعایت پروتوکل های بهداشتی می‌باشد.

سرمست، ادامه داد: برگزای مراسم‌ها در مکان‌های سر باز، کاهش زمان و ساعت برگزاری مراسم، به حداقل رساندن تجمع ها، ایجاد محدودیت برگزاری مراسم ها در اعتاب مقدس و همچنین تعیین مکان های غیرمسقف موجود در استان به هیات های عزاداری از جمله محورهای رعایت پروتکل‌هاست.

وی گفت: توزیع نذورات به شیوه های مرسوم گذشته از جمله برپایی ایستگاه های صلواتی در ایا محرم به طور کامل ممنوع شده است به همین دلیل استفاده از روش های جایگزین از جمله اجرای طرح مواسات باید در دستور کار باشد.

استاندار قم، با بیان اینکه حرکت دسته جات عزاداری در خیابان ها بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا ممنوع است، افزود: استفاده از ماسک توسط تمام عزاداران ضروری است که در این راستا ایجاد پویش نذر ماسک توسط هیات های عزاداری اقدامی ارزشمند است.

 

شناسه خبر: 21880      تعداد بازدید: 139

RSS
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روز کاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 03-07-99 روز کاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 03-07-99 حضور در مراسم تجليل و تكريم يك ميليون پيشكسوت دفاع مقدس و مقاومت حضور در مراسم تجليل و تكريم يك ميليون پيشكسوت دفاع مقدس و مقاومت روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 30-06-99 روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 30-06-99 روزكاري استاندار قم- شنبه مورخ 29-06-99 روزكاري استاندار قم- شنبه مورخ 29-06-99
یادداشت ها
جستجو