خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس باما
صفحه اصلی > اخبار سایت 
زمان انتشار: 1399/5/21 - ساعت: 10:49

فرماندار قم گفت :

هیچ متوفی و مشکوک به کرونایی در قم بدون غسل و کفن دفن‌نشده است

هیچ متوفی و مشکوک به کرونایی در قم بدون غسل و کفن دفن‌نشده است

هیچ متوفی و مشکوک به کرونایی در قم بدون غسل و کفن دفن‌نشده است

هیچ متوفی و مشکوک به کرونایی در قم بدون غسل و کفن دفن‌نشده است
هیچ متوفی و مشکوک به کرونایی در قم بدون غسل و کفن دفن‌نشده است


به گزارش روابط عمومي استانداري قم :مرتضی حیدری در گفت‌وگو با خبرنگاران  با اشاره با ایجاد پایگاه‌های پایش سلامت در سطح استان قم اظهار داشت: این پایگاه‌های پایش سلامت قرارگاه جهادی زیستی نیروی زمینی ارتش در مأموریت‌های مستقیم تعریف‌شده شامل ضدعفونی، پایش سلامت و بیمارستان سیار در زمینه خدمت به مردم در شهرستان قم شروع به کار نمودند.


وی یکی از اقدامات مهم ارتش در قم را راه‌اندازی بیمارستان سیار 200 تختخوابی شهید هجرتی در منطقه هشت شهری و در شهرک پردیسان دانست و افزود: در این بیمارستان می‌توان به خدماتی شامل ویزیت توسط پزشک آقا و خانم به‌صورت مجزا، ارائه خدمات تشخیص درمانی، ضدعفونی بیمارستان و خیابان‌های اطراف استقرار، آموزش و توصیه‌های بهداشتی به مراجعه‌کنندگان، توزیع و اهداء بیش از 3000 لیتر مایع ضدعفونی‌کننده سطوح تولید نزاجا بین مراجعه‌کنندگان و ارائه خدمت به دو هزار و 227 نفر در این ایام اشاره کرد.
فرماندار قم همکاری پایگاه‌های تمام مساجد شهر را یکی از نقاط قوت مدیریت قم خواند و تأکید کرد: نیروهای بسیج مساجد کل شهر بعد از گذراندن دوره‌های آموزشی به کمک بسیج ملی مبارزه با کرونا آمدند و در بخش توزیع کمک‌های خیرین و ضدعفونی کردن معابر اقدامات لازم را انجام می‌دادند.
وی همکاری و همدلی مردم را در زمان شیوع ویروس کرونا یادآور همدلی و همبستگی دوران جنگ دانست و ابراز کرد: در کل زمان بحرانی آن روزها تمام نیروهای کارآمد شهر در میدان بوده و همه تحت یک فرماندهی برنامه‌های مشخص‌شده را انجام و ساماندهی می‌کردند.
حیدری با اشاره به ضدعفونی معابر و شوارع در سطح شهر و استان قم یادآور شد: با همکاری ارتش، سپاه، بسیج و شهرداری تمام شوارع بالای 10 متر چندین نوبت و منازل متوفیان و اماکن مکرر سالم‌سازی شدند.
وی از آموزش سه هزار و 500 نفر در یک مرحله خبر داد و ادامه داد: یکی دیگر از کارهای شاخص کمیته بهداشت و محیط که الگوی کل کشور قرار گرفت تدفین و تغسیل متوفیان بود که با کمک جهادگران طلاب حوزه علمیه قم و جلسات متوالی تخصصی با نمایندگان آیت‌الله اعرافی و طلاب و فتوای نهایی مقام معظم رهبری ساماندهی شده و تجهیزات موردنیاز تهیه و متوفیان ابتدا با تیمم و سپس با آب و انجام کلیه اعمال شرعی به خاک سپرده و آرامش در خانواده متوفایان ایجاد شد.
فرماندار قم خاطرنشان کرد: در زمان آغاز شیوع کرونا به‌جرئت می‌توان گفت هیچ فوتی کرونایی و مشکوک به گرونا بدون غسل و تشریفات شرعی در قم به خاک سپرده نشده است.

شناسه خبر: 21864      تعداد بازدید: 105

RSS
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    روز کاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 03-07-99 روز کاری استاندار قم- پنج شنبه مورخ 03-07-99 حضور در مراسم تجليل و تكريم يك ميليون پيشكسوت دفاع مقدس و مقاومت حضور در مراسم تجليل و تكريم يك ميليون پيشكسوت دفاع مقدس و مقاومت روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 30-06-99 روز كاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 30-06-99 روزكاري استاندار قم- شنبه مورخ 29-06-99 روزكاري استاندار قم- شنبه مورخ 29-06-99
یادداشت ها
جستجو