خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/6/31 - ساعت: 14:6

استاندار قم در ديدار با سفير ژاپن مطرح كرد:

از توسعه ي همكاري هاي مشترك بين قم و توكيو استقبال مي كنيم

از توسعه ي همكاري هاي مشترك بين قم و توكيو استقبال مي كنيم

استاندار قم در ديدار با سفير ژاپن گفت: از توسعه ي همكاري هاي مشترك بين قم و توكيو در زمينه هاي مختلف استقبال مي كنيم.

به گزارش روابط عمومي استانداري قم دكتر بهرام سرمست استاندار قم در ديدار با آقاي آيكاوا سفير ژاپن در ايران طي سخناني تركيب سنت و مدرنيته در الگوي توسعه ي كشور ژاپن را مورد توجه قرار داد و گفت: از گذشته هاي دور تا به امروز همواره روابط خوبي بين جمهوري اسلامي ايران و ژاپن برقرار بوده است.

استاندار قم با اشاره به حضور طلاب و دانشجوياني بالغ بر 100 كشور جهان در مراكز ديني و حوزوي قم، افزود: با فعاليت اين مراكز، زمينه ي بسيار خوبي براي مطالعات بين فرهنگي شكل گرفته است.

وي حضور مراجع عظام تقليد و حوزه هاي علميه در قم را مورد توجه قرار داد و بيان كرد: قم به يكي از قطب هاي گردشگري علمي و زيارتي مبدل شده است.

سرمست در ادامه با اشاره به وجود چندين شهرك صنعتي در استان قم ادامه داد: قم مي تواند در زمينه ساخت خودرو و قطعات خودرو و تجهيزات الكترونيكي مورد توجه قرار بگيرد.

استاندار قم همچنين درياچه نمك را از ديگر ظرفيت هاي بالقوه سرمايه گذاري استان قم دانست و گفت: آماده همكاري با ژاپن در زمينه هاي زيست محيطي، گردشگري و معدن هستيم.

وي كشت گلخانه اي را از ديگر فعاليت هاي مهم اقتصادي استان قم در بخش كشاورزي دانست و بيان كرد: از حضور شركت ها و متخصصان ژاپني براي تبادل اطلاعات و دانش روز در اين حوزه استقبال مي كنيم.

مقام عالي دولت در استان قم با اشاره به فعاليت شماري از بازرگان و تجار فرش از استان قم در توكيو بيان كرد: فرش دستباف فم شهرت جهاني داشته و كشور ژاپن مي تواند بازار مناسبي براي اين محصول منحصربفرد قم باشد و آماده مبادله هيئت هاي تجاري در اين زمينه هستيم.

سرمست در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به همكاري هاي بين المللي دو كشور ايران و ژاپن گفت: از كمك هاي بشردوستانه كشور ژاپن در زمينه هاي مختلف به ويژه مقابله با كرونا و اهداي واكسن به جمهوري اسلامي ايران قدرداني مي كنيم.

استاندار قم همچنين با اشاره به اقدامات و سياست هاي موفق استان قم در زمينه مقابله با كرونا افزود: علاوه بر شهروندان قمي اتباع خارجي مقيم استان قم نيز واكسن كرونا را دريافت مي كنند.

سفير ژاپن در ايران نيز در اين ملاقات ضمن ابراز خرسندي از حضور در استان قم، اين استان را داراي اهميت و جايگاه ويژه در عرصه هاي مختلف فرهنگي، سياسي و اقتصادي عنوان و بر لزوم تلاش در جهت گسترش بيش از پيش روابط بين قم و توكيو تأكيد كرد.

وي تجربيات و دستاوردهاي استان قم در زمينه ي پيشگيري و مديريت بيماري كرونا را موفقيت آميز دانسته و برنامه هاي مديريت استان در واكسيناسيون و كنترل بيماري در ميان افراد خارجي را ستود.

 

شناسه خبر: 23546      تعداد بازدید: 352

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم جلسه هم‌اندیشی با دبیران تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان فعال دانشگاه‌های استان در تالار اندیشه دانشگاه قم روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ روز کاری استاندارقم_ جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ روز کاری استاندارقم_ جمعه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ روز کاری استاندارقم_ چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۷ روز کاری استاندارقم_ چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۱/۱۷
یادداشت ها