خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/6/3 - ساعت: 13:20

معاون استاندار قم:

پدیدآوردگان تیترهای برتر کرونایی رسانه‌های قم تقدیر می‌شوند

پدیدآوردگان تیترهای برتر کرونایی رسانه‌های قم تقدیر می‌شوند

قم-ایرنا- معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم با درخواست از رسانه‌ها جهت تنوع در تیتر اخبار کرونایی، گفت: تا جلسه بعدی شورای اطلاع رسانی در هفته آینده به بهترین تیتر اخبار و گزارش‌های مربوط به کرونا رسانه‌های خبری قم جوایزی اهدا خواهد شد

بیژن سلیمانپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: از رسانه های استان درخواست داریم به دنبال سراغ تیترهای جذاب، هشدارآمیز و واقع بینانه در خصوص بیماری کرونا باشند و رسالت اطلاع رسانی خود را به بهترین شکل انجام دهند.

وی بیان کرد: بخشی از گرفتاری های امروز جامعه در تشویق مردم به واکسیناسیون از تعدد اظهارنظرهای غیرتخصصی در رابطه با مساله واکسن ناشی شده که سبب بی اعتمادی بخشی از جامعه به واکسیناسیون شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم گفت: گاهی با یک اظهارنظر غیرتخصصی در خصوص مساله واکسیناسیون تلاش های کادر درمان و نظام سلامت برای ایجاد ایمنی عمومی از بین می رود.

سلیمانپور تصریح کرد: باید از هر گونه اظهارنظری که حس بی اثر بودن واکسیناسیون را در جامعه القا کند خودداری شود؛ واکسیناسیون یکی از مهمترین و مطمئن ترین راهکاری های مهار کرونا در جهان بوده است.

به گفته وی، وحدت نظر و رای در انعکاس اخبار مربوط به کرونا باید در بین مسوولان استان به یک رویه ثابت تبدیل شود و این گونه نباشد که با یک صحبت احساسی یا غیرتخصصی سلامت و جان مردم به مخاطره بیفتد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری قم با انتقاد از برخی مشکلات ایجاد شده در مرکز واکسیناسیون کارگران استان، یادآور شد: سند واکسیناسیون کشور یک طرح جامع است و دریافت محدود واکسن توسط کارگران یکی از شهرهای دیگر در این مرکز نباید منجر به تعطیلی کامل آن شود بلکه باید بر دقت نظر و انعطاف بیشتر مسوولان افزوده شود.

سلیمانپور ابراز داشت:  تعطیلی دو مرکز واکسیناسیون قم طی روزهای گذشته به دلیل مراجعه افراد غیربومی سبب اعتراض خیرین شده است؛ نیت خیرین در کمک به تسریع در واکسیناسیون بوده و مباحث بعدی در درجه دوم اهمیت قرار دارند.

وی با اشاره به نزدیکی به اربعین حسینی(ع) بیان کرد: تصمیم گیری در خصوص اعزام زائران به کشور عراق و برپایی موکب بستگی به ستاد مرکزی عتباب و عالیات و تصمیمات کلان کشور دارد.

سلیمانپور در ادامه یادآور شد: در شرایط قرمز تردد خودروهای غیربومی و خروج پلاک های بومی از قم ممنوع است و ممنوعیت تردد شبانه نیز به قوت خود پا برجاست.

سلیمانپور در ادامه اظهار داشت: ۹۰ درصد هییت های مذهبی قم نسبت به رعایت پروتکلهای بهداشتی پایبند بودند و نسبت به سلامت جامعه حساسیت ویژه نشان دادند.

شناسه خبر: 23470      تعداد بازدید: 189

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    سفر ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به استان قم سفر ریاست محترم مجلس شورای اسلامی به استان قم روزکاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 28-07-1400 روزکاری استاندار قم- چهارشنبه مورخ 28-07-1400 سه شنبه هاي اقتصادي استاندار قم- 27-07-1400 سه شنبه هاي اقتصادي استاندار قم- 27-07-1400 روزکاری استاندار قم- یکشنبه مورخ 25-06-1400 روزکاری استاندار قم- یکشنبه مورخ 25-06-1400
یادداشت ها