خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > آرشيو اخبار 
زمان انتشار: 1399/5/19 - ساعت: 16:17

فرماندارقم گفت :

3500 پاکبان و نیروهای خدمات شهری در قم آموزش مقابله با کرونا دیدند

3500 پاکبان و نیروهای خدمات شهری در قم آموزش مقابله با کرونا دیدند

فرماندار قم از آموزش 3500 پاکبان و نیروهای خدمات شهری در زمان شیوع ویروس کرونا برای مقابله با این ویروس خبر داد.

3500 پاکبان و نیروهای خدمات شهری در قم آموزش مقابله با کرونا دیدند


فرماندار قم از آموزش 3500 پاکبان و نیروهای خدمات شهری در زمان شیوع ویروس کرونا برای مقابله با این ویروس خبر داد.


به گزارش روابط عمومي استانداري قم :مرتضی حیدری در گفت‌وگو باخبرنگاران  با اشاره به اقدامات انجام‌شده از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور و استان قم اظهار داشت: از همان روزهای آغازین پنج کمیته درمان و مراقبت، کمیته بهداشت محیط، کمیته نظارت بازرسی و انتظامی، کمیته فن‌آوری و عادی‌سازی، کمیته غربالگری در ذیل بسیج ملی مقابله با کرونا قم تشکیل شد.
وی مسئولیت کمیته مراقبت و درمان را تشریح کرد و گفت: بخش درمان مختص به فعالیت‌های دانشگاه علوم پزشکی در درمان مبتلایان تجهیز و توسعه بیمارستان و به‌کارگیری بیمارستان‌های پنج‌گانه آغاز شد و مهم‌ترین فعالیت کمیته مراقبت، پیشگیری بوده که جلسات آن به‌صورت مداوم تشکیل و شرح وظایف به‌طور کامل تعریف شد.
فرماندار قم ادامه داد: شرح وظیفه بسیج ملی در هفت‌بند شامل ارتقاء دانش و مهارت افراد و خانواده‌ها در مورد ویروس کرونا، ثبت اطلاعات فردی در سامانه سلامت، اجرای نظام مراقبت و پیگیری، سلامت افراد در نتیجه نظام غربالگری، سالم‌سازی محیط و کنترل و غربالگری ورودی و خروجی شهر و ادارات و همچنین تأمین سریع ماسک و اقلام بهداشتی و جلب همکاری دستگاه‌های استانی برای تخصیص امکانات در پانزده جلسه تدوین شد.
وی از 35 بازدید میدانی کمیته مراقبت و درمان در روزهای نخست تشکیل کمیته خبر داد و افزود: 94 مصوبه با 35 مکاتبه نتیجه بازدید‌های و جلسات کمیته مراقبت و درمان بسیج ملی مبارزه با کرونای استان بود و تمام مصوبات بدون تأخیر و بلافاصله اجرایی می‌شد.
حیدری سپس اقدامات سامانه سلامت را توضیح داد و تصریح کرد: اطلاعات جمعیت یک‌میلیون و 300 هزاری استان قم باید در کمترین زمان در سامانه ثبت می‌شد و ازجمله ابتکارات فرمانداری برای پیدا کردن راه‌های ترویج ثبت اطلاعات آحاد شهروندان در سامانه سلامت، دریافت کمک از آموزش و پرورش و معلمان، بسیج و سازمان‌های مردم‌نهاد و همه پایگاه‌های مرتبط با مردم بود که همه همکاری کرده و ما رتبه دوم کشور را کسب کردیم.
وی ادامه داد: در ذیل این کمیته فراخوان از سپاه و بسیج برای تشکیل بیمارستان و پاک‌سازی خانه متوفایان ، همچنین چاپ و توزیع تراکت‌های آموزشی و انتقال بیش از730 نفر مشکوک به کرونا به مراکز درمانی و همچنین آموزش چهره به چهره افراد درگیر بیماری نیز در دستور کار قرار گرفت.
فرماندار قم یکی دیگر از کمیته‌های بسیج ملی مبارزه با کرونا را کمیته بهداشت و محیط عنوان و خاطرنشان کرد: این کمیته وظیفه سالم‌سازی شهر با امکانات موجود را بر عهده گرفت و مشخص کردن تمام اماکن عمومی و جلب همکاری تمام املاک و اصناف و سالم‌سازی منازل متوفیان را با کمک بسیج، ارتش، اصناف و تمام نیروهای شهرداری که مؤثرتر از سایر دستگاه‌ها حاضر شد را به‌صورت شبانه‌روزی انجام داد.
وی ضدعفونی روزانه بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی، تعیین نقشه پراکنش جان‌باختگان و بیماران کرونایی و اولویت‌بندی ضدعفونی معابر منتهی به منازل آن‌ها را از جمله اقدامات این کمیته دانست و گفت: اولویت‌بندی ضدعفونی محلات قرمز از نظر شیوع بیماری، بررسی و اتخاذ تصمیم در مورد نوع ماده گندزدا، اولویت‌بندی سطوح قائم و در مرحله بعدی سطوح معابر، آموزش بیش از 3500 نفر از پاکبانان و نیروهای فضای سبز شهرداری و حضور پرشور دستگاه‌ها و قوای نظامی و انتظامی از دیگر برنامه‌های این کمیته بود.

شناسه خبر: 21852      تعداد بازدید: 966

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    سه شنبه های اقتصادی استاندار قم- 16-09-1400 سه شنبه های اقتصادی استاندار قم- 16-09-1400 نشست استاندار قم با اصحاب رسانه و اعضاي خانه مطبوعات استان نشست استاندار قم با اصحاب رسانه و اعضاي خانه مطبوعات استان روزكاري استاندار قم- دوشنبه مورخ 15-09-1400 روزكاري استاندار قم- دوشنبه مورخ 15-09-1400 روزكاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 14-09-1400 روزكاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 14-09-1400
یادداشت ها