خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/5/18 - ساعت: 21:20

مدیرکل امور اجتماعي و فرهنگی استانداری قم خبر داد؛

تأسیس مرکز کاهش آسیب های اجتماعی ویژه بانوان در استان قم

تأسیس مرکز کاهش آسیب های اجتماعی ویژه بانوان در استان قم

مدیرکل امور اجتماعي و فرهنگی استانداری قم با اشاره به برنامه های استان برای تقویت مراکز نگهداری معتادان متجاهر در استان قم، از تأسیس مرکز کاهش آسیب اعتیاد ویژه بانوان در استان قم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، حسین غریب در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: تقویت مراکز کاهش آسیب و نگهداری معتادین متجاهر و تقویت کمپ‌های نگهداری معتادان در دستور کار قرار داشته که در این مرحله ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز بوده تا ساختمان کمپ در جاده کاشان را تجهیز کنیم.

وی با بیان اینکه معتادان زمانی که وارد کمپ شده چون از دامنه اجتماع خارج می‌شود، به‌عنوان موجودی اجتماعی تأثیرگذار باید به دنبال بهبود وضعیت آن‌ها باشیم، ابراز کرد: بعد از دوران بهبود نیز ایده آل این بوده که وی به چرخه تولید و فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی بازگردد، که در این راستا به دنبال ایجاد مکان‌هایی برای ایجاد چرخه‌های تولید در کنار کمپ‌های نگهداری معتادین هستیم.

مدیرکل امور اجتماعي و فرهنگی استانداری قم تصریح کرد: اگر فرد معتاد پس از بهبودی به شرایط نامناسب اقتصادی و ناتوانی برگردد، امکان بازگشت به اعتیاد وجود دارد، ولی اگر درآمدزایی و اشتغال داشته باشد در مسیرش قرار گرفته و چرخه درمان اعتیاد تکمیل می¬شود.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه تعدادی از افراد دچار سومصرف مواد مخدر و مواد افیونی بوده که این موضوع آسیب و حواشی به‌مراتب سنگینی به همراه دارد، اذعان کرد: خانواده‌هایی که عضوی از آن‌ها دچار این مشکل می‌شوند، مشکلات زیادی دارند و اگر سرپرست خانواده باشد مشکلات پیچیده‌تر است.

غریب با اشاره به نقش مؤثر نهادها و مجموعه دستگاه هایی که به‌طورجدی پای‌کار مقابله و مبارزه و بهبودی معتادان هستند گفت: پاکسازی چهره شهر از وجود متجاهرین، مرهون کار گروهی و هماهنگی مطلوب بین نهادهای مسئول است.

وی با بیان اینکه از محل سفر ریاست جمهوری به قم به دنبال ایجاد مرکزی متناسب با شأن شهر مقدس قم در حوزه کاهش آسیب‌های بانوان به‌ویژه در بخش اعتیاد هستیم، عنوان کرد: در همین راستا مراحل موافقت‌نامه‌ها، مکاتبات و اقدامات برای اجرای این مرکز تمام‌شده است که از اداره کل شهرسازی، شورای مبارزه با مواد مخدر، شهرداری و معاونت شهرسازی و سازمان مدیریت استان در این زمینه جای تقدیر دارد که در اجرای این طرح نیز جلسات بسیار همدلانه‌ای را پیش بردند و نتایج خوبی حاصل شد.

مدیرکل امور اجتماعي و فرهنگی استانداری قم ادامه داد: از اداره کل بهزیستی نیز به علت واگذاری زمین تشکر می‌شود که امیدواریم در چند روز آینده کلنگ این مجموعه به زمین بخورد.

وی به پیگیری‌های استاندار قم در این زمینه و تحقق اعتبارات اشاره کرد و افزود: استان قم جزو نادر استان‌هایی است که پس از سفر، بلافاصله بخش عظیمی از اعتباراتی که در سفر پیشنهادشده بود، جذب شد.

انتهای پیام/

شناسه خبر: 25454      تعداد بازدید: 163

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم
یادداشت ها