خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/5/18 - ساعت: 19:35

در جلسه مولدسازی استان قم مطرح شد؛

از لزوم همکاری دستگاه‌ها در واگذاری اموال مازاد تا توجه به تبعات اجتماعی برخی واگذاری‌ها

از لزوم همکاری دستگاه‌ها در واگذاری اموال مازاد تا توجه به تبعات اجتماعی برخی واگذاری‌ها

در جلسه مولدسازی استان بر اهمیت همکاری دستگاه‌های مختلف برای واگذاری اموال مازاد تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، جلسه مولدسازی استان امروز با حضور سید محمدتقی شاهچراغی استاندار قم در سالن امام جواد(ع) استانداری برگزار شد.

در این جلسه به وضعیت دارایی‌های برخی از دستگاه‌ها پرداخته شد که دستگاه‌هایی مانند اداره کل فرهنگ و ارشاد، اداره کل هواشناسی، سازمان جهاد کشاورزی، دانشگاه صنعتی قم، مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی و هواشناسی و هلال‌احمر کهک به‌عنوان دستگاه‌های بهره‌بردار بررسی شدند.

وضعیت دستگاه‌های متقاضی مانند اداره کل ثبت‌احوال، مرکز خدمات سرمایه‌گذاری، واحدهای تابعه وزارت جهاد کشاورزی، اداره کل بهزیستی، اداره کل راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی نیز به‌صورت موردی بررسی شد.

استاندار قم در بخشی از این جلسه اظهار داشت: ما در تصمیمات مربوط به واگذاری اموال دولتی باید به تبعات اجتماعی نیز توجه داشته باشیم.

سید محمدتقی شاهچراغی ادامه داد: ممکن است حکم قضایی برای برخی از اقدامات نیز صادر شود، اما به دلیل تبعات اجتماعی بهتر است از مسیر درست و معقول مسئله حل شود.

در بخش دیگری از این جلسه معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم نیز تأکید کرد: دیدگاه غلطی در بین مدیران ما وجود دارد و آن این بوده که به هر قیمتی می‌خواهند اموالی که در اختیارشان است را حفظ کنند.

سید مهدی قریشی خاطرنشان کرد: در شرایطی که دستگاه‌ها نیاز به پول دارند باید این دیدگاه غلط باید اصلاح شود و استفاده از اموال دولتی باید بهینه و دارای بهره‌وری باشد.

وی با بیان اینکه از مدیری که اموال دستگاه خود را بهینه کند تقدیر می‌شود، تصریح کرد: از همین جهت بهینه کردن اموال دستگاه‌ها را به‌طورجدی پیگیری می‌کنیم و باید این اتفاق رخ دهد.

انتهای پیام/

شناسه خبر: 25452      تعداد بازدید: 274

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 ملاقات عمومی مردم با استاندار 1401/06/19 جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد جلسه هیئت امنا دانشگاه آزاد سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری سخنرانی سید محمد تقی شاهچراغی استاندار قم در دوره آموزشی حکمرانی روستایی و مبانی تسهیل گری جلسه ستاد اربعین استان قم جلسه ستاد اربعین استان قم
یادداشت ها