خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/4/13 - ساعت: 20:39

دیدار معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با علمای برجسته ایالت بنگال هندوستان

دیدار معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با علمای برجسته ایالت بنگال هندوستان

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با تعدادی از علمای برجسته ایالت بنگال هندوستان دیدار کرد.

به گزارش روابط‌عمومی استانداری قم، ابوالقاسم مقیمی با علمای برجسته ایالت بنگال به ریاست «مولانا صدیق‌‌الله چودهری» وزیر آموزش همگانی و خدمات کتابخانه‌ای ایالت بنگال کشور هندوستان در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) دیدار و گفتگو کرد.

در این جلسه در رابطه با موضوعاتی همچون؛ تاکید بر اشتراکات دو کشور جمهوری اسلامی ایران و هندوستان، تقریب مذاهب، پیوند دو ملت با تاکید بر مشترکات دینی و فرهنگی که باعث پیوند دو ملت ایران و هند می شود، گفت‌وگو شد.

همچنین در این جلسه، ضمن معرفی اماکن زیارتی و گردشگری استان قم، توانمندی ها و ظرفیت های استان در بخش های گوناگون تشریح شد.

«مولانا صدیق‌‌الله چودهری» وزیر آموزش همگانی و خدمات کتابخانه‌ای ایالت بنگال کشور هندوستان نیز در این جلسه، با اشاره به حب اهل بیت(ع) میان مسلمانان این کشور و عرض ارادت آنان به ائمه اطهار(علیهم السلام)، بر گسترش روابط دو کشور که موجب شناخت بیشتر و درست‌تر از کشور ایران در بین مسلمانان کشور هند می شود، تاکید کرد.

ابوالقاسم مقیمی معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم نیز در این دیدار با اشاره به پیوند های گسترده فرهنگی میان ایران و هندوستان، این دیدارها را زمینه‌ساز تبادلات گسترده فرهنگی دانست و افزود: معرفی و شناخت کامل و درست از ایران، از هجمه‌ها و چهره نادرستی که توسط رسانه‌های غربی از ایران در ذهن مسلمانان دنیا ایجاد شده جلوگیری به عمل می آید و بر دوستی هر چه بیشتر دو ملت و مسلمانان افزوده خواهد شد.

بر اساس این گزارش، پس از حدود 15 سال برای نخستین بار از سوی علمای هندوستان در این سطح بازدیدی از قم صورت گرفته است.

 

شناسه خبر: 25252      تعداد بازدید: 125

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران
یادداشت ها