خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/4/12 - ساعت: 16:42

جانشین ستاد اربعین استان قم:

جمکران بزرگترین موکب اربعین در ایران می‌شود/لزوم استفاده از ظرفیت و بستر اربعین برای ارائه خدمات فرهنگی

جمکران بزرگترین موکب اربعین در ایران می‌شود/لزوم استفاده از ظرفیت و بستر اربعین برای ارائه خدمات فرهنگی

جانشین ستاد اربعین استان قم از تصمیم استان برای خدمات‌رسانی به زوار اربعین حسینی در مسجد مقدس جمکران خبر داد و گفت: تمامی دستگاه‌ها باید به کمک ستاد مردمی اربعین در مسجد جمکران بیایند که در همین راستا ستادهای بقاع متبرکه، مساجد و حسینیه‌ها نیز باید فعال شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، ابوالقاسم مقیمی در جلسه هماهنگی ستاد مردمی اربعین که با حضور قائم‌مقام مسجد مقدس جمکران و مدیران ستاد مردمی اربعین برگزار شد، با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات پیرامون نحوه میزبانی اربعین، از فضای وسیع‌تر مسجد مقدس جمکران نسبت به مصلی به‌عنوان بزرگترین موکب اربعین در جهان اسلام یاد کرد و اظهار داشت: با توجه به گرمای ویژه امسال، تمرکز خدمات در مسجد مقدس جمکران به‌عنوان یک تصمیم بسیار مناسب در سطح استان است.
معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم با تأکید بر آمار حضور زائران از نیمه شعبان سال گذشته و افزایش قابل‌توجه نسبت به قبل از شیوع ویروس کرونا، تصریح کرد: در آخرین سال برگزاری مراسم اربعین در قم آمار پذیرایی ۲۵۰ هزار نفر زائر بود که با تخمین‌های امسال باید ۳۰ درصد افزایش در اربعین پیش رو در نظر گرفت.
وی اسکان زوار ۱۷ کشور به‌ویژه زائران افغانستانی و پاکستانی در قم را یک رویداد ویژه عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط اقتصادی موجود، لازم است تمهیدات مناسبی برای این موضوع اندیشیده شود.
مقیمی با اشاره به نقش محوری مسجد جمکران در اربعین سال جاری تصریح کرد: تمامی دستگاه‌ها باید به کمک ستاد مردمی اربعین در مسجد جمکران بیایند که در همین راستا ستادهای بقاع متبرکه، مساجد و حسینیه‌ها نیز باید فعال شوند.
وی از برنامه‌ریزی لازم برای حضور قمی‌ها در مسجد مقدس جمکران و برپایی غرفه‌های خدمات فرهنگی در مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) خبر داد و خاطرنشان کرد: این ۵۰ روز خدمات بی‌سابقه در مسجد مقدس جمکران، فرصت مناسبی برای مواجهه فرهنگی با جریانات انحرافی بوده و لازمه آن فضاسازی مناسب رسانه‌ای است.
انتهای پیام/

شناسه خبر: 25241      تعداد بازدید: 118

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران
یادداشت ها