خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/4/6 - ساعت: 17:56

معاون استاندار قم:

مدارس غیراستاندارد در صورت وجود تعطیل شوند/نسبت به افزایش باورهای دینی و اخلاقی دانش آموزان غفلت شده است

مدارس غیراستاندارد در صورت وجود تعطیل شوند/نسبت به افزایش باورهای دینی و اخلاقی دانش آموزان غفلت شده است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم بر ضرورت توجه به استحکام مدارس به‌ویژه مدارس غیردولتی تأکید کرد و گفت: وضعیت ساختمان‌های مدارس باید به‌خوبی بررسی و تا آغاز سال تحصیلی آینده، وضعیت آن‌ها بهبود یابد و اگر مدرسه غیردولتی از استانداردهای لازم برخوردار نباشد، باید تعطیل شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، احمد حاجی‌زاده در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان قم گفت: کمک به نظام آموزش و پرورش کشور، وظیفه‌ای همگانی است و همه دستگاه‌ها باید برای تأمین امکانات و زیرساخت‌های لازم برای اداره کل آموزش و پرورش همکاری و مشارکت داشته باشند.
وی با اشاره به لزوم تأمین زمین برای احداث مدارس و مراکز آموزشی در شهر قم، خاطرنشان کرد: باید در جلسه‌ای با حضور شهرداری قم و دستگاه‌های مرتبط، موضوع تأمین زمین و تغییر کاربری‌های موردنیاز آموزش و پرورش موردبحث و بررسی قرار گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قم بر ضرورت توجه به استحکام مدارس به‌ویژه مدارس غیردولتی تأکید کرد و افزود: وضعیت ساختمان‌های مدارس باید به‌خوبی بررسی و تا آغاز سال تحصیلی آینده، وضعیت آن‌ها بهبود یابد و اگر مدرسه غیردولتی از استانداردهای لازم برخوردار نباشد، باید تعطیل شود.
وی با بیان اینکه متأسفانه آن‌چنان‌که به موفقیت‌ها و رتبه‌های علمی دانش آموزان توجه شده، نسبت به باورها و آموزه‌های دینی و اخلاقی آن‌ها غفلت شده است، تصریح کرد: هرچه نسبت به باورها و اعتقادات کودکان اهتمام داشته باشیم، از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های آن‌ها در آینده پیشگیری کرده‌ایم.
حاجی‌زاده با تأکید بر اینکه کودکان در دهه‌های گذشته نسبت به انجام کارهای فرهنگی شوق و مشارکت بیشتری داشتند، اما امروزه فقط رتبه‌های علمی آن‌ها موردتوجه قرار می‌گیرد، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و سیره شهیدان، یکی از ابزارهای جدی برای مصونیت سازی جامعه از آسیب‌های اجتماعی است.
وی اهتمام به فرهنگ عفاف و حجاب، فضای مجازی و مسائل خانوادگی در میان دانش آموزان را نیز موردتوجه قرار داد و یادآور شد: همه ما نسبت به تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان مسؤولیت داریم و باید در پیشگاه خداوند متعال پاسخگو باشیم و از همه ظرفیت‌ها در این مسیر استفاده کنیم.

شناسه خبر: 25219      تعداد بازدید: 158

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران
یادداشت ها