خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل تماس با استاندار آب و هوا
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1401/4/6 - ساعت: 16:52

معاون استاندار قم خواستار شد:

ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ بهره‌وری/برش استانی و نقش دستگاه‌ها در بهره‌وری اقتصادی مشخص شود

ضرورت نهادینه‌سازی فرهنگ بهره‌وری/برش استانی و نقش دستگاه‌ها در بهره‌وری اقتصادی مشخص شود

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم در افتتاحیه دوره آموزشی توجیهی کمیته‌های بهره‌وری استان‌ها اظهار داشت: موضوع بهره‌وری بیش از آنکه فنی، اداری و یا اقتصادی باشد یک بحث فرهنگی بوده که باید نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، سید مهدی قریشی در افتتاحیه دوره آموزشی توجیهی کمیته‌های بهره‌وری استان‌ها اظهار داشت: موضوع بهره‌وری بیش از آنکه فنی، اداری و یا اقتصادی باشد یک بحث فرهنگی بوده که باید نهادینه شود.

وی با بیان اینکه زمانی که صحبت از فرهنگی بودن این موضوع می‌شود، یعنی باید بدانیم بهره‌وری در تعارض با کیفیت نبوده و صرفاً کار زیاد کردن و کاهش اشتغال نیست و افزود: عدم صرفاً کاری بودن بهره‌وری باید نهادینه شود چراکه در نهایت به توسعه یک کشور اسلامی کمک می‌کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری قم خاطرنشان کرد: کشوری که دشمنان به‌صورت مستمر در حال برنامه‌ریزی ضربه زدن به آن هستند در این شرایط اگر نگاه به کار به‌عنوان یک وظیفه سازمانی به یک رسالت دینی و یک وظیفه ملی تغییر کرد، طبیعتاً بهره‌وری بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بهره‌وری یک مفهوم غربی است افزود: باید بررسی شود این مفهوم در سپهر مفاهیم ایرانی اسلامی ما چگونه قابل‌استفاده است؛ در شرایطی که به جهت فشارهای تحریمی و حیله دشمنان در شرایط خاص اقتصادی هستیم، در این شرایط هنر است که بتوانیم بهره‌ور کار کنیم و خروجی‌ها را افزایش دهیم چراکه در شرایط عادی و معمولی که بهره‌ور کردن کارها هنر نیست.

قریشی سهم ۳.۵ درصد بهره‌وری از ۸ درصد رشد اقتصادی در سال جاری را موردتوجه قرار داد و خواستار تسریع در تهیه برش استانی و تعیین نقش دستگاه‌های اجرایی در رسیدن به این هدف شد.

شناسه خبر: 25218      تعداد بازدید: 183

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه مراسم گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان استانداری و واحد های تابعه بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد بازدید سرزده استاندار قم از روستای پاچیان شهرستان جعفرآباد نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده نظارت میدانی استاندار قم بر بازسازی روستاهای سیل زده بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران بازدید استاندار و جمعی از مدیران از رویداد هم افزایی مدیریت ایران
یادداشت ها