خانه میزخدمت الکترونیک معاونین استاندار و مدیران کل فرصت های سرمایه گذاری تماس با استاندار
صفحه اصلی > اخبار سايت 
زمان انتشار: 1400/7/24 - ساعت: 15:17

استاندار قم:

ضرورت توجه به پرورش فكري و جسمي كودكان و نوجوانان در راستاي پيشرفت و آباداني كشور

ضرورت توجه به پرورش فكري و جسمي كودكان و نوجوانان در راستاي پيشرفت و آباداني كشور

استاندار قم بر ضرورت توجه به پرورش فكري و جسمي كودكان و نوجوانان در راستاي پيشرفت و آباداني كشور تاكيد كرد.

به گزارش روابط عمومي استانداري قم دكتر بهرام سرمست استاندار قم در نشست صميمي با جمعي از كودكان و نوجوانان استان به مناسبت هفته ملي كودك و نوجوان طي سخناني ضمن گراميداشت اين هفته اظهار كرد: اولين گام در پيشرفت، آباداني و عمران كشور، اهتمام به كودكان و نوجوانان و توجه به پرورش فكري و جسمي آنان است.

استاندار قم با اشاره به نقش نهادهاي مختلف از جمله خانواده و آموزش و پرورش در تربيت و رشد فكري فرزندان افزود: بايستي تمايلات و استعدادهاي كودكان در تربيت آن ها در نظر گرفته شود و كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان در اين راستا جايگاه ويژه اي دارد.

وي شناسايي استعدادها و تقويت هدايت آنها را امري ضروري دانست و گفت: در مرحله ي بعد حفظ و نگهداري استعدادها در كشور نيز بسيار مهم و حياتي است.

استاندار قم در بخش ديگري از سخنان خود کاربردی نمودن آموزش ها براي كودكان و نوجوانان را بسيار مهم دانست و افزود: بايد شکاف موجود بین آموزش و پرورش و نیازهای فعلي جامعه برطرف شود.

سرمست همچنين با بیان اینکه در زمینه ی منزلت اجتماعی معلمان و اساتید نیاز به یک بازنگری و کار فرهنگی كارشناسي شده داریم گفت: بهترین معلمان و اساتید باید در سطوح ابتدایی بکار گرفته شوند تا شاهد ارتقاء كيفيت آموزش ها و رسيدن به اهداف متعالي در نظام تعليم و تربيت باشيم.

 

شناسه خبر: 23619      تعداد بازدید: 138

RSS
جستجو
جدیدترین ها
گزارش تصویری


    سه شنبه های اقتصادی استاندار قم- 16-09-1400 سه شنبه های اقتصادی استاندار قم- 16-09-1400 نشست استاندار قم با اصحاب رسانه و اعضاي خانه مطبوعات استان نشست استاندار قم با اصحاب رسانه و اعضاي خانه مطبوعات استان روزكاري استاندار قم- دوشنبه مورخ 15-09-1400 روزكاري استاندار قم- دوشنبه مورخ 15-09-1400 روزكاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 14-09-1400 روزكاري استاندار قم- يكشنبه مورخ 14-09-1400
یادداشت ها